Tanulna az első mérkőzésből az Újpest
2019-03-2714:12
röplabda
Nem sokan gondolták volna, hogy az Újpest női röplabda csapata megszorongatja az alapszakasz győztes Vasast az Extraliga elődöntőjének első mérkőzésén. Sőt Kántor Sándor együttesének győzelmi esélyei is voltak, ám 2:1-es előnyről elveszítették az első felvonást.
Győzelemre készül az Újpest női röplabda csapata az elődöntő második mérkőzésén. Az első találkozón az UTE 2:1-es előnyről veszített a Vasas vendégeként a Folyondár utcában, így a három nyert mérkőzésig tartó párharcban az angyalföldieknél az előny. Kántor Sándor, a lila-fehérek vezetőedzője elmondta, tanultak az első meccs hibáiból.
2:1 után, a harmadik szett végén volt egy hosszabb labdamenet, ezt úgy értem, hogy behúztuk és utána volt egy ilyen nagyobb felszabadultság a játékosokban, amit sajnos egyszerűen nem tudtam én sem úgy kezelni, ahogy kellet volna. Tényleg ez tanulópénz nekem is, illetve a csapat részére is, hogy tényleg még-még-még, amíg a bíró le nem fújja a mérkőzést
- nyilatkozta Kántor Sándor az Echo Tv-nek.

A játékosként 8-szoros magyar bajnok röplabdázó pontosan tudja, a győzelemnél nincs fontosabb.
Ez a három győzelemig tartó mérkőzéssorozat nem arról szól, hogy nyersz egyet 3:2-re vagy 3:1-re vagy 3:0-ra, hanem csak úgy lehet lejönni a pályáról, hogy vagy győztes vagy vesztes. Itt már nem számít az, hogy 3 pontot vagy 2 pontot nyersz, hanem az számít csak, hogy győztesként hagyd el a pályát
- folytatta Kántor.

Az Extraliga elődöntőjének második mérkőzését szombaton játsszák 18 órától a Megyeri úton a Tungsram-csarnokban.