Magabiztos szolnoki győzelem
2019-03-2719:51
Magabiztosan, 14-6-ra győzött a Szolnok a Spandau ellen a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójában. A Tisza-parti együttes győzelmével továbbra is életben tartja reményeit a júniusi BL nyolcasdöntőre.
A fehér sapkás Szolnok igyekezett visszavágni a tabella utolsó előtti helyén álló Spandau-nak a decemberi 9-9-es döntetlenért, és az első negyed végén Kiss Gábor két, illetve Zalánki és Bátori egy góljával már 4-0-ra vezetett. A második negyedben a vendégcsapat is betalált, a Szolnok azonban továbbra is nagy fölényben vízilabdázott, így a nagyszünetben az állás 8-3 volt a Tisza-parti együttes javára.

A fordulás után a szolnokiak tovább növelték az előnyüket, míg a Spandau csupán 1-1 találatig jutott. A záró nyolc percet már 11-4-es előnyből várhatták Nagy Viktorék, akik az utolsó játékrészben is jól használták ki az emberelőnyös helyzeteiket, és végül 14-6-ra megnyerték a mérkőzést. A Szolnok ezzel továbbra is életben tartja a BL nyolcasdöntő reményeit.