Előnyben a Szeged
2019-03-2420:30
Kétgólos előnyt szerzett a MOL-PICK Szeged a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. A nyolcaddöntő idegenbeli első mérkőzésén Wisla Plock - MOL Pick Szeged: 20-22.
Nem kezdődött jól a mérkőzés a szegedieknek, a lengyelek 7-3-ra is vezettek, főleg a hazai kapus, Morawski bravúrjai segítették a Plockot. Utána azonban elkezdett működni a magyarok támadójátéka és az első félidőben felzárkózott Juan Carlos Pastor együttese 10-10-re.

A második félidőben 15-15-ig egymást váltották a gólok és védések, majd egy jobb periódust fogott ki a Plock és hárommal is elhúzott. Bodó ekkor feljebb kapcsolt és három találata után megint egál lett. A hajrá a mieinknek sikerült jobban és végül a hatgólos Canellas vezérletével 22-20-ra győzték le a Wisla Plockot a párharc első mérkőzésén.

A visszavágót jövő héten vasárnap rendezik Szegeden.