32 pontos Körmend-siker
2019-03-2021:44
104-72-re győzött a Körmend a listavezető Szolnok ellen a magyar férfi kosárlabda bajnokság rangadóján.
A Szolnok rengeteg hibával kezdte az első negyedet, ezeket pedig könyörtelenül kihasználta a hazai csapat. Már az első játékrész után 33-17-re ment a Körmend. Dragan Alekszics az Olaj vezetőedzője hiányzott a vendég padról, miután vasárnap közúti igazoltatás közben elütötték az őt igazoltató rendőröket és bár Alekszics nem sérült meg, a traumát odahaza dolgozza fel a szakember. A Vas megyeiek 50%-kal dobták a hárompontosokat, így nagy ütemmel léptek el ellenfelüktől. A félidőben 57-40 állt az eredményjelzőn. A második félidőben tovább nőtt a szakadék a két együttes között és végül a Körmend elképesztő, 32 pontos különbséggel, 104-72-re nyert és 1 pontra zárkózott a tabellán. 30 ponttal legutóbb 2016. május 27-én kapott ki a Szolnok a bajnokságban.