Szegedi siker a csúcsrangadón
2019-03-1720:08
Ahogyan tavaly év végén és az ősszel Veszprémben, ezúttal is a szegediek nyerték meg a férfi kézilabda-bajnokság csúcsrangadóját. Szeged - Veszprém 25-23, a két csapat a bajnoki döntőben még alighanem újra találkozik.
Csordultig megtelt az Újszegedi Sportcsarnok, és félelmetes hangulat várt a Telekom Veszprémre a MOL-Pick Szeged otthonában. Hangulat ide vagy oda, a találkozót a piros mezes Veszprém kezdte jobban. Nagy Lászlóék kétszer is vezettek, ám Mario Sostaricék rendre egyenlítettek. Ezt követően is rendkívül kemény mérkőzést láthatott a publikum. Mindkét együttes védelme kitett magáért, ám gólt annál kevesebbet láthattak a nézők. A félidőben 10-10-re állt a két magyar topcsapat találkozója. A második játékrészben magasabb fordulatra kapcsolt a Szeged, amely már 3 góllal is vezetett. Ám a bakonyiak visszakapaszkodtak, és 8 perccel a vége előtt ismét egyenlő volt az állás. Ennél többre azonban nem tellett, és végül a Szeged az idegenbeli siker után 25-23-ra odahaza is megnyerte a rangadót.
Mindig volt egy gól, egy védés, amivel át tudtunk lendülni és úgy éreztem ma, hogy mi szegediek ezt a győzelmet jobban akarjuk, vagy legalábbis úgy látszott a pályán
- mondta riporterünknek Balogh Zsolt, a MOL-Pick Szeged játékosa.
A Szeged hazai pályán iszonyatosan erős, ezt tudtuk mi is, de én azt szerettem volna, hogy győzzünk. Ha csak egy pici góllal is, de győzzünk a mai napon. Ez sajnos nem sikerült
- értékelt Mikler Roland, a Telekom Veszprém kapusa.

A bajnoki döntőt a mostani eredménytől függetlenül szinte biztosan ez a két csapat vívja majd.