Roger Federer a 101. siker előtt
2019-03-1716:13
Tenisz
Roger Federer két héttel a 100. tornagyőzelme után máris megnyerheti a 101.-et is. Az Indian Wells-i elődöntőben ugyanis Rafael Nadal visszalépése miatt játék nélkül győzött.
Rafael Nadal az orosz Hacsanov elleni negyeddöntőben összeszedett térdsérülése miatt visszalépett az Indian Wells-i férfi torna szombat esti elődöntőjétől, így Roger Federer játék nélkül jutott be a fináléba.
A mai bemelegítő edzés közben éreztem, hogy a térdem nincs olyan állapotban, amilyenben lennie kellene egy Federer elleni elődöntőhöz
– indokolt a spanyol játékos.

Nadal azt is bejelentette, hogy a jövő héten kezdődő miami ezres tornán sem vesz részt. Roger Federer ellenfele Dominic Thiem lesz a majdnem 10 millió dollár összdíjazású szupertorna vasárnap esti fináléjában: az osztrák teniszező három játszmában győzte le a kanadai Milos Raonicot. Az egész mérkőzésen mindössze egyetlen brék született, ezt 7:6, 6:7 után a döntő játszmában Thiem érte el, a szett és a mérkőzés ezzel végül 6:4-gyel lett az övé.