A Ferencváros jutott elsőként a döntőbe
2019-03-1615:12
A Ferencváros magabiztos, 33-26-os győzelmet aratott a Dunaújváros ellen, és ezzel elsőként jutott be a Magyar Kupa döntőjébe.
A fehér mezes Ferencváros a Dunaújvárossal találkozott a Magyar Kupa elődöntőjében. Elek Gábor együttese nagy elánnal vette bele magát a mérkőzésbe, és az első félidő közepén már négy góllal vezetett. Sőt, Klivinyi és Faluvégi találataival a zöld-fehérek tovább növelték előnyüket, így a szünetben az állás 17-11 volt az FTC javára.

A folytatásban a Ferencváros játéka lassabbá vált, a Dunaújváros azonban három gólnál közelebb így sem tudott zárkózni Háfra Noémiékhez, akik végül 33-26-ra megnyerték a mérkőzést és ezzel elsőként jutottak be a Magyar Kupa döntőjébe.
Szerintem a csapattal együtt elégedettek lehetünk a játékunkkal. Igazából megcsináltuk, amit kellett, egy kicsit jobb volt a védekezésünk is. Az én játékomat pedig a többiek segítették, úgyhogy elégedett voltam
- mondta Háfra Noémi a mérkőzést követően.

A Ferencváros hétgólos győzelemmel biztosította a helyét a vasárnapi fináléban.