Harmadik helyet ért az FTC-siker
2019-03-1019:20
A Ferencváros női kézilabdacsapata győzelemmel zárta a Bajnokok Ligája középdöntőjét, és ezzel csoportharmadikként jutott tovább. Az utolsó fordulóban: FTC - Krim Ljubljana 31-27.
A szlovén Krim Ljubljana ellen idegenben két góllal nyertek Kovacsics Anikóék, így hazai pályán sem lehetett más a céljuk, mint a győzelem. Ezúttal nem is engedték el az elején a Krimet, mint egy hónapja és a tizedik perctől állandósult a három-négygólos FTC-vezetés. Bíró Blanka remekül védett, és a szünetre 16-11-gyel ment a két csapat. A meccs képe a fordulás után sem változott. A zöld-fehérek már 6 góllal is vezettek, és bár a folytatásban a védekezés sokszor nem volt kellően hatékony ferencvárosi részről, a Krim így is csak 23–20-nál volt a legközelebb az FTC-hez, amely végül 31-27-re megnyerte a mérkőzést. A zöld-fehérek így csoportjuk harmadik helyén végeztek, és a negyedöntőben az Ambros Martín által irányított Rosztov-Donnal találkoznak majd.