Győzelemmel rajtolt a Sopron az Euroliga negyeddöntőjében
2019-03-0521:29
Győzelemmel kezdte a Sopron Basket női kosárlabda csapata az Euroliga negyeddöntőjét. Roberto Iniguez együttese a francia Bourges ellen nyert 66-65-re. A két győzelemig tartó párharc állása ezzel 1-0 a Sopron javára.
A friss Magyar Kupa győztes Sopron ott folytatta, ahol a hétvégén abbahagyta. A sárga mezesek a negyeddöntő első 10 percében 2 pontos, 25-23-as előnyt szereztek. Hazai oldalon Turner, míg a vendégeknél Johannés volt a vezér. A nagyszünetben mindkét játékos 14 pontig jutott, a csapatok pedig egyaránt 40 pontig. A folytatásban felváltva estek a kosarak, a negyed vége azonban a Sopronnak sikerült jobban, ennek köszönhetően szűken, de három ponttal a hazaiak vezettek. A záró etapban a magyar csapat 60-55-nél ellépett ellenfelétől, ám a franciák felzárkóztak, majd a vezetést is átvették. A vége előtt 4 másodperccel Dupree egy nehéz középtávolit értékesített, majd Brooke hibázott a triplavonalról az utolsó pillanatban. A Sopron ezzel egy végletekig kiélezett összecsapáson végül 66-65-re nyerni tudott, és 1-0-ra vezet a két győzelemig tartó párharcban. Folytatás pénteken a második találkozóval Bourges-ban.