A Bayern utolérte a Dortmundot
2019-03-0311:41
Meglepetésre simán, 5-1-re győzött a Bayern München a Mönchengladbach ellen a Bundesliga rangadóján.
A piros mezes Bayern München, úgy léphetett pályára, hogy tudta, ha nyer, beéri pontszámban a Borussia Dortmundot. Ennek megfelelően már a második percben megszerezte a vezetést a vendégcsapat, egy szögletet követően Javi Martínez fejelt a bal felsőbe. Nem sokkal később Gnabry beadását Müller lőtte egyből kapura, Sommer ekkor még védeni tudott a kipattanónál viszont már tehetetlen volt a hazai hálóőr. Viszont még a szünet előtt szépíteni tudott a Mönchengladbach, egy kiugratás után Stindl nagyszerűen vette be Neuer kapuját. A fordulást követően aztán beindult a bajor gépezet. Lewandowski remekül vette át a labdát két védő szorításában, majd a bal felsőbe emelt. A 75. percben Kimmich beadása Lewandowskit találta meg, ám fejesét még hárította Sommer, viszont a kipattanót Gnabry értékesítette. A végeredményt aztán a hosszabbítás utolsó percében Lewandowski tizenegyesből állította be, így Borussia Mönchengladbach-Bayern München 1-5.