Gólnélküli döntetlen a fővárosi rangadón
2019-03-0220:35
Hiába volt több helyzete az Újpestnek, az MTK rászolgált az egy pontra a Szusza Ferenc Stadionban játszott fővárosi rangadón.
2015 májusa óta nem nyert bajnokin az Újpest az MTK ellen. A kérdés az volt, hogy megszakad-e a lilák rossz sorozata. A 20. percben Torghelle a leshatáron ugrott ki, de Pajovics kapus szögletre mentett. Három perccel később Nagy Dánielnek, majd Rácz Barnabásnak volt helyzete a hazaiaknál. Hiába volt több lehetősége az újpestieknek, gól nem született. A játék képe a második félidőben sem változott. A 66. percben Solomon 5 méterről Kicsakba lőtt. A kipattanót Burekovics bombázta fölé.
Nem lenézve az MTK-t, hiszen nagyon jó erőt képviselnek, nagyon jó játékosaik vannak, nagyon jó edzőjük van, de úgy érzem, hogy ma teljesen mi domináltunk az egész mérkőzésen. Az volt, amit mi akartunk. Csak sajnos nem sikerült megszereznünk azokat a gólokat, amikkel ezt a mérkőzést meg lehet nyerni
- nyilatkozta Zsótér Donát, az Újpest játékosa az Echo Televíziónak.

Újpest-MTK 0-0. Ez a két pont még hiányozhat a liláknak a dobogóért zajló csatában.