Előnyben a MAC a magyar párharcban
2019-03-0122:19
A Fehérvár AV19 3-2-es vereséget szenvedett a Salzburgtól az osztrák jégkorongliga középszakaszának felsőházában. A szlovák Extraligában pedig magyar rangadót rendeztek a rájátszásba jutásért, ahol az első mérkőzésen a MAC Újbuda 3-1-re nyert a DVTK otthonában.
A rájátszásért zajló első mérkőzésén a MAC Újbuda szerzett vezetést, ráadásul emberhátrányos góllal. Bodó szerzett korongot, majd az üresen érkező Langkow-hoz passzolt, aki fonákkal talált be. A második harmad elején ismét Langkow villant. Ezúttal emberelőnyből és megduplázta a fővárosi gárda előnyét. 0-2. 2 perc múlva Galanisz révén szépített a DVTK, így kiélezett utolsó 20 perc elé néztek a csapatok. A kiállításokkal tarkított záró játékrészben Majoross góljával ismét két góllal vezettek a vendégek és végül 3-1-re megnyerték az összecsapást. A MAC így már az első mérkőzésen elvette a miskolciak pályaelőnyét. A párharc az egyik fél harmadik győzelméig tart.