Nadal a nyolcaddöntőben búcsúzott
2019-02-2811:42
Tenisz
Rafael Nadal a nyolcaddöntőben búcsúzott az acapulcói tenisztornán. A világranglista második helyezett spanyol 3 szettben, 3:6 7:6,7:6-ra kapott ki az ausztrál Nick Kyrgiostól.
A rózsaszín felsőben játszó Rafael Nadal az Australian Open döntője óta első tornáján szerepel Acapulcóban, amelyet már kétszer is megnyert, igaz, akkor még salakon rendezték a versenyt. A spanyol teniszező az első körben magabiztosan nyert Seppi ellen, és Kyrgios ellen is az egyetlen breaklehetőségét kihasználva 6:3-ra behúzta az első szettet. A második játszmában Nadalnak többször is volt esélye elvenni ellenfele adogatását, azonban ezzel nem tudott élni és az ausztrál játékos tie-breakben egyenlített. A folytatás is hasonlóan alakult, a volt világelső a mérkőzés során tíz bréklabdájából csak egyet tudott kihasználni, és ez megbosszulta magát. A döntő szett rövidítésében hiába vezetett a spanyol 6-3-ra, Kyrgios 3 meccslabdát is hárított és végül, 3:6, 7:6, 7:6 megnyerte az összecsapást és a következő körben Wawrinkával találkozik.