A vártnál nehezebben nyert a Sopron
2019-02-2822:21
Bejutott a legjobb négy közé a Sopron a női kosárlabda Magyar Kupában. Roberto Íniguez együttese 69-55-re győzte le a házigazda Győr csapatát. A soproniak az elődöntőben a Pécs-DVTK meccs nyertesével találkoznak majd.
A fehér mezes Győr az első negyedben jobban játszott, és 17-11-re is vezetett. A folytatásban azonban a Sopron egyenlített, majd a második játékrészben a két csapat között sokáig felváltva estek a pontok, a negyed hajrájában viszont Dubei Deboráék egy hajszállal pontosabbak voltak, így a nagyszünetben az állás 29-27 volt a Sopron javára.

Amely a fordulás után még nagyobb lendülettel játszott, míg a Győr fokozatosan elfáradt, így a Sopron a záró tíz percet 55-43-as előnyből kezdhette. Sőt, Roberto Íniguez együttese az utolsó negyedben sem hibázott, és az összesen 16 pontig jutó Határ Bernadett vezérletével végül 69-55-re megnyerte a mérkőzést, és ezzel bejutott az elődöntőbe.