Hannoverben Hannoverért
2019-02-2722:00
Nem jutott döntőbe az OSC Újbuda a férfi vízilabda Eurokupában, miután az elődöntő visszavágóján odahaza is 13-12-re veszített a Jadran Split ellen. A Bajnokok Ligája csoportkörének 9. fordulójában az FTC 17-9-re nyert a Crvena zvezda ellen, az Eger odahaza 16-7-re kikapott az olasz Reccótól, míg a Szolnok idegenben 13-9-re megverte a német Hannovert.
A Szolnok nyilván júniusban is szívesen visszatérne Hannoverbe, hiszen a hónap elején itt rendezik a férfi vízilabda Bajnokok Ligája nyolcas döntőjét. Ehhez a BL tavalyelőtti győztesének csoportjában a nyolc közé kellene kerülnie - a Hannover elleni csoportmeccsen ezért is volt rendkívül fontos a győzelem. Ennek megfelelően kezdtek a szolnokiak, Lazics, Kis Gábor és Bátori góljaira csak a 10. percben érkezett először válasz. A nagyszünetben már 6-2 volt ide, miután kétszer Prlainovics is villant. A harmadik negyed váratlanul szorosan alakult, két gólra is feljöttek a németek, ám a záró nyolc percre már 7-4-gyel fordultak a csapatok. A hajrában már nem fenyegette veszély a Szolnok sikerét, a hat gólig jutó Prlainovics vezérletével a Dózsa 13-9-re győzött.