Újra nyert a Szeged a BL-ben
2019-02-1719:01
A Veszprém győzelme után a Szeged is pályára lépett a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. A bajnokcsapatnak egy góllal sikerült nyernie, immár ötödször a mostani BL-sorozatban. A Szeged már biztosan továbbjutott, csak a presztízs volt számára a tét, és végül 30-29-re sikerült megvernie az ukrán Motor Zaporizzsja együttesét.
A kék mezes Mol-Pick Szeged abban a biztos tudatban léphetett pályára az ukrán Motor Zaporizzsja ellen a Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában, hogy második helyét már semmi sem veszélyeztetheti. És sokáig így is játszott. Szépen, fokozatosan nőtt a vendégelőny, az első félidőben 14-9-nél már öt is volt a különbség, ezt faragták le a szünetre háromra a hazaiak. A folytatásban is csak lassan csökkent a hátrány, ám 18-21 után felpörgött a Szeged, amely a 48. percben 22-22-nél érte utol először az ellenfelét. És Bombac góljával az 51. percben először vezetett - 24-23-ra. A végletekig kiélezett finisben Bombac újra vezetést szerzett, és 30-29 után már nem engedte ki a kezéből a meccset a Szeged. A csoportkörből még két forduló van hátra, a Szeged legközelebb a tavalyi BL-döntős Nantes otthonában lép pályára.