A Bayern nyerte a bajor derbit
2019-02-1611:12
A Bayern nyerte a bajor derbit. A német labdarúgó bajnokság 22. fordulójában a müncheniek Augsburgban győztek 3-2-re.
Pedig a mérkőzés borzasztóan kezdődött a piros mezes vendégeknek, hiszen a hazaiak rögtön a középkezdés után megszerezték a vezetést. Max középre lőtt labdájába Goretzka ért bele szerencsétlenül, így egy öngóllal már az első percben 1-0 volt az állás. Negyedóra elteltével aztán már a másik oldalon tekert remekül Kimmich a hosszú oldalon érkező Comanhoz, aki kapásból rúgta a labdát Kobel kapujába, így máris 1-1 állt az eredményjelzőn. Hat perccel később ismét Max iramodott meg a baloldalon, középre lőtt labdáját a koreai Dzsi bombázta be Neuernek. 2-1. Az első félidő hosszabbításában aztán megint Coman került helyzetbe és Kobel lábai között rúgta be az újabb egyenlítő gólt. A találatai után pedig az 53. percben egy gólpasszt is kiosztott a francia támadó, átadásából Alaba lőtte ki a hosszú alsót. Így a vége Augsburg-Bayern 2-3. A München továbbra is második, míg az Augsburg 15. a Bundesligában.