A Ferencváros ott lesz a négyes döntőben
2019-02-1321:31
A Ferencváros a vártnál nehezebben ugyan, de 31-27-re múlta felül a Vácot, így bejutott a legjobb négy közé.
Álmosan kezdett a fehér mezes Ferencváros a Vác ellen a Magyar Kupában. A házigazda váciak tíz perc után 6-3-ra vezettek, az FTC azonban megrázta magát, és az első félidő közepén egyenlített, majd Márton Gréta találatával 9-8-nál átvette a vezetést is, előnyét pedig a félidő végéig még egy góllal növelni tudta, így a szünetben az állás 16-14 volt a javukra.

A fordulás után a Vác többször is kiegyenlített, fordítani viszont nem tudott, 25-25 után ugyanis a zöld-fehérek nagyszerűen kézilabdáztak, és végül négy góllal, 31-27-re megnyerték a mérkőzést. A Ferencváros ezzel bejutott a Magyar Kupa négyes döntőjébe, amelyet március 16-án és 17-én Debrecenben rendeznek. Az FTC mellett a Dunaújváros, az Érd és a Győr lesz résztvevője az eseménynek.