Győzelemmel hangolt a Veszprém a Vardar ellen
2019-02-1222:02
A férfi kézilabda K&H Liga 15. fordulójában a Telekom Veszprém 19 góllal 36-17-re legyőzte a Budakalászt. Ezalatt a MOL-Pick Szeged a Magyar Kupa negyeddöntőjében lépett pályára, és bejutott a legjobb 4 közé, miután 36-24-re legyőzte a Mezőkövesdet.
Magabiztosan kezdett a fekete mezes Telekom Veszprém, Tönnesen első három lövése góllal végződött, így a hetedik percben már 6-1-re is vezetett a bakonyi csapat. A Budakalász nem sokat tudott kezdeni támadásban a Terzic-Blagotinsek-Mackovsek hármassal, így a szünetben 11 góllal, 18-7-re vezetett az Építők. A második félidő a védőspecialista Terzic góljával indult. A Veszprém folyamatosan kontrollálta a mérkőzést és nyúlt el ellenfelétől. A hazai együttesben első meccsét játszotta a Balatonfüredtől érkező Szűcs Bence, valamint a 18 éves Szuharev Lev is, aki végül 3 gólig jutott. Az ő találatával alakult ki a végeredmény. Telekom Veszprém - Budakalász 36-17. A Veszprém így győzelemmel hangolt a hétvégi Bajnokok Ligája találkozóra a Vardar Szkopje ellen, amely története 300. BL-meccse lesz.