Maqueda volt a nyerőember
2019-02-1019:35
Győzött a MOL Pick Szeged a férfi kézilabda bajnokok-ligájában. A Tisza-partiak a Celje otthonában tudtak nyerni egy nagyon szoros mérkőzésen 29-28-ra.
A kék mezben játszó Szeged kezdte bátrabban a mérkőzést és 11-9-ig magabiztosan vezetett is a magyar csapat, ám egy kisebb rövidzárlat után kiegyenlített a Celje. Juan Carlos Pastor vezetőedző ekkor időt kért és úgy tűnt, sikerrel járt, ugyanis újra két-három találat volt a két csapat közötti különbség, végül a szünetre Bodó hatalmas gólja után 18-16-os vendég előnynél vonulhattak a csapatok. A folytatásban ritmust váltott a hazai együttes és szinte rögtön kiegyenlített. A kékek ekkor megrázták magukat és Sostaric találatával már négy gól volt a különbség, bár a lendület nem tartott sokáig, hiszen az utolsó 9 percet 25-25-ös döntetlennél kezdték a felek. A nagyon izgalmas hajrából végül a Szeged jött ki jobban, Maqueda hét másodperccel a vége előtt a léc alá bombázta a labdát, így a végeredmény, Celje-Mol Pick Szeged 28-29.