Döntetlen a Derbin
2019-02-0922:04
Pontosztozkodás lett a vége a listavezető Ferencváros újpesti vendégjátékának. A lila-fehérek legutóbb 2014 szeptemberében tudtak hazai pályán nyerni a Fradi ellen és ez a rossz sorozatuk most sem szakadt meg, de legalább Simon Krisztián, az utolsó támadásban egyenlíteni tudott. Újpest - Ferencváros 1-1.
A zöld-fehérben játszó Ferencváros kezdte jobban a derbit. A 11. percben Gorriarán passzolt Petrjakhoz, akinek beadását az üresen érkező Varga az ötös jobb sarkáról a léc alá lőtte. A 25. percben Böde megduplázhatta volna a vendégek előnyét, ám Banai hárítani tudta fejesét. A félidőre 1-0-ás Fradi vezetéssel vonultak a felek. A második játékrész újpesti lehetőséggel kezdődött, Szankovics passza után Rácz 19 méterről a jobb felső sarok mellé tekerte a labdát. A 74. percben Varga duplázhatott volna, 26 méteres szabadrúgása után azonban csak a kapu tetején landolt a labda. A mérkőzés utolsó percében aztán jött a csattanó, ugyanis a csereként beálló Simon Krisztián egyenlített. A vége Újpest - Ferencváros 1-1.