Már az elődöntőbe jutás volt a tét
2019-02-0820:35
Tenisz
A negyeddöntővel folytatódott a program a budapesti BOK-csarnokban zajló férfi Challenger-tenisztornán. Az első elődöntőbe jutó a német Oscar Otte lett, akinek ellenfele az olasz Roberto Marcora lesz a fináléba jutásért.
Remekül kezdte a mérkőzést a feketében teniszező Oscar Otte. A német hamar elvette ellenfele, a francia Mathias Bourgue adogatását, a kiharcolt előnyét pedig nem adta le, így könnyedén 6:3-ra megnyerte a szettet. A második játszma az elsőhöz hasonlóan alakult, Otte végig a kezében tartotta az irányítást, ismét brékelte ellenfelét és ezt a játékrészt is 6:3-ra behúzta, így bejutott a budapesti Challenger-torna elődöntőjébe, ahol az olasz Roberto Marcora lesz az ellenfele.

A türkizkékben teniszező Marcora a cseh Zdenek Kolart győzte le. Kolar ugyan repülőrajtot vett a meccs elején és szinte azonnal megnyerte az első szettet 6:2-re, a második és harmadik játszmában viszont feljavult az olasz játéka és 6:3, 6:2-vel behúzta mindkét játékrészt, így ő jutott be a négy közé.