Tükörsima kosárrangadó
2019-02-0320:32
A Sopron Basket nyerte meg a női kosárlabda NB1 legnagyobb hazai rangadóját. Az Euroliga-résztvevő hazaiak végig vezetve, 82-48-ra nyertek a tavalyi Magyar Kupa-győztes Szekszárd ellen.
Úgy látszik, a fehér mezes Sopron kiheverte a hétközi Salamanca elleni Euroliga-vereséget. Roberto Íniguez együttese hazai pályán a Szekszárd ellen ugyanis ismét nagyszerűen kosárlabdázott, és az első negyed végén 20-14-re vezetett. A folytatásban még nagyobb fokozatra kapcsoltak a hazaiak, és Dubei Debóra távoli dobásainak köszönhetően a nagyszünetben már 37-18 volt az állás a Sopron javára. A játék képe a fordulás után sem változott. A Sopron a harmadik negyed derekán már 27 pontos előnyben volt és ezzel gyakorlatilag el is döntötte a mérkőzést. A Szekszárdnak pedig esélye sem volt a fordításra, így a Sopron végül hatalmas fölénnyel, 82-48-ra megnyerte a mérkőzést és ezzel továbbra is a vezeti a tabellát, míg a Szekszárd továbbra is a harmadik helyen áll a bajnokságban.