Maratoni küzdelem után Oszaka nyerte a női döntőt
2019-01-2615:16
Tenisz
Oszaka Naomi nyerte a női egyes döntőt az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, aki rendkívül izgalmas, fordulatokban gazdag küzdelemben győzött 3 játszmában.
Az első játszma döntőhöz méltóan nagy játékot hozott, Kvitovának öt, Oszakának pedig három fogadóelőnye volt, ám a rövidítésnél Oszaka ütött pontosabban, így 7:6-tal megnyerte az első szettet.

A cseh játékos, azonban nem adta fel és remekül is kezdte a második játszmát, hozta az adogatójátékát, majd brékelt, aztán négy játékot bukott el, köztük két saját szervagémet. A 21 éves japán 5:3-ig kiegyensúlyozottan teljesített, fogadóként három brék és meccslabdához jutott, de egyiket sem tudta értékesíteni, ráadásul adogatóként a következő két gémben egyetlen labdamenetet nyert meg, így Kvitová egyenlíteni tudott. A végjátékban aztán Oszaka összekapta magát és 1:1 után elvette Kvitová adogatójátékát, remekül szervált és 2 óra 27 perc után 7:6, 5:7, 6:4-re megnyerte a mérkőzést.

Győzelmével Oszaka Naomi lett az első ázsiai világelső.