Elődöntős Rafael Nadal és a Federer-verő Cicipasz
2019-01-2212:07
Tenisz
Melbourne-ben tovább menetel a korábban Roger Federert búcsúztató Sztefanosz Cicipasz. A görög a negyeddöntőben négy játszmában győzött a spanyol Roberto Bautista Agut ellen.  Szintén Melbourne-ben tovább menetel Rafael Nadal, aki három szettben nyert a negyeddöntőben az amerikai Frances Tiafoe ellen 6:3, 6:4, 6:2-re.
Már a mérkőzést is jobban kezdte Cicipasz, hiszen pont a legjobbkor elvette Bautista adogatását és 7:5-re behúzta az első szettet. A másodikban viszont remekül játszott a spanyol és hamar brékelőnyhöz jutott, ezt pedig meg is őrizte a játszma végéig, amit így 6:4-re megnyert. A következő szettben viszont ismét a legjobbkor, a végén fogadott kiválóan a görög és 6:4-re ismét övé lett a szett. Ahogyan a negyedik is. Ezúttal tie-breakig húzták a felek, ott pedig újra a Federer-verő Cicipasz volt a jobb. A meccset így 7:5, 4:6, 6:4, 7:6-ra megnyerte a görög és készülhet élete első Grand Slam-elődöntőjére. Ugyanez igaz a hölgyeknél az amerikai Danielle Collinsszal kapcsolatban, aki az előző körben a tavalyi wimbledoni bajnok német Angelique Kerbert búcsúztatta. Most pedig negyeddöntőjében az orosz Anasztaszija Pavljucsenkovát verte meg 2:6, 7:5, 6:1-re. A 8.kiemelt Petra Kvitová tükörsimán jutott négy közé, miután 6:1 6:4-re legyőzte az ausztrál Ashleigh Bartyt. A cseh teniszező 2016-ban súlyos sérülést szenvedett egy késeléses támadás után, azóta most először jutott be egy Grand Slam elődöntőbe.