Kikapott a MAC a Besztercebánya ellen
2019-01-1822:47
Sajnos érvényesült a papírforma, kikapott a MAC. Hiába vezetett 3-1-re a magyar együttes, a Besztercebánya az utolsó harmadban remekül játszott és megfordította a mérkőzést. A végeredmény MAC Újbuda-Besztercebánya: 3-4.
Komoly feladat várt a fehér mezes MAC Budapestre, amely a tabella első helyén álló Besztercebányát fogadta a szlovák Tipsport Ligában. A két csapat a mérkőzés elején több helyzetet is ki tudott alakítani, gól viszont csak a második harmadban, Marek Bartánus révén született. Ezzel 1-0-ra vezettek a felvidékiek. A folytatásban viszont új erőre kapott a házigazda, és három perccel később egyenlített, majd Nagy Krisztián és a harmad derekán Tomas Klempa is betalált, így már 3-1-es előnyben volt a MAC. A harmadik harmadban azonban visszajött a Besztercebánya a meccsbe, a vendégek ugyanis 3-3-nál egyenlítettek. Sőt, a hajrában is a vendégcsapat koncentrált jobban és végül 4-3-ra megnyerte a mérkőzést. Ezzel a szlovák csapat továbbra is listavezető, míg a MAC a 9. helyen áll a bajnokságban.