Fájó döntetlen Argentína ellen
2019-01-1119:35
Argentína ellen döntetlennel kezdte meg szereplését a férfi kézilabda-világbajnokságon a magyar válogatott. Elsősorban a második félidő gyenge játéka vezetett a pontvesztéshez, miután a félidőben még 13-10-re vezettünk. A végén viszont úgy lett döntetlen, hogy mi örülhettünk az egy pontnak. Az első mérkőzésen Magyarország - Argentína 25-25, folytatás vasárnap Angola ellen.
Nagy Lászlóval a kispadon, de így is parádésan kezdte első mérkőzését a zöld mezes magyar válogatott a világbajnokságon. Az argentinok mindössze a 11. percben tudtak betalálni, így Lékai és Balogh góljaival 5-0-ra elléptünk. A folytatásban aztán talpra állt ellenfelünk és a 22. percben feljött egy gólra. Mikler tartotta ezután a csapatot, és a félidőben Balogh időntúli hetesével 13-10-re vezetett a magyar együttes. Az átlövő a félidőben már 7 gólnál járt, végül 11-nél állt meg. A második játékrészben Nagy László is beállt, aki rögtön góllal jelentkezett. Erre két üres kapus gólt kaptunk, majd a 39. percben a meccsen először Argentína a vezetést is megszerezte. A nyitott védekezésre nehezen találtuk meg az ellenszert, de 10 perccel a vége előtt Bánhidi góljával ismét nálunk volt az előny. A végén a győzelemért támadhatott a dél-amerikai együttes, Mikler azonban bravúrral hárított, a hátralévő időben pedig már nem sikerült gólt lőni, így 25-25 lett a vége. A Csoknyai-Matics kettős döntetlennel mutatkozott be a vb-n. Vasárnap Angola ellen javíthatunk.