Csíkszeredai siker a Vasas ellen
2019-01-1122:04
A tabellán második Csíkszeredát fogadta a Vasas a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján. Bár a budapesti csapat kétszer is megszerezte a vezetést, a vendégek érvényesítették a papírformát. Schiller-Vasas - Csíkszereda 2-5.
A mérkőzés gyors gólváltással kezdődött, a piros mezes Vasas szerezte meg a vezetést. Nem kellett sokat várni az egyenlítésre, ám a folytatásban újra előnyt szerzett a hazai csapat. De válasz ezúttal is érkezett a vendégektől, sőt a harmad végén már egygólos előnyben voltak. Az utolsó játékrész elején máris megduplázta előnyét a Szereda. Panov lépett ki, majd a bal felsőbe lőtt. Két perc sem telt el, már háromra nőtt a Csíkszereda előnye, ezúttal Valchar kapott korongot a védőfal mögött, majd higgadtan a kapus lábai között lőtt a hálóba. A mérkőzésen több gól már nem esett, a vége Vasas - Csíkszereda 2-5. A Szereda győzelmével továbbra is második, míg a Vasas az utolsó előtti a tabellán.