Svájc nyerte a Hopman-kupát
2019-01-0517:21
Tenisz
Svájci címvédéssel ért véget a teniszezők nem hivatalos vegyescsapat-világbajnoksága az ausztráliai Perth-ben. A Belinda Bencic és Roger Federer alkotta duó 2:1-re győzte le az Angelique Kerber - Alexander Zverev párost a Hopman-kupa döntőjében.
A férfi egyesek küzdelmében Roger Federer kezdte jobban a mérkőzést. 5-4-es vezetésnél elvette Zverev adogatását, így az övé lett az első játszma. A második szett elején azonnal breakelőnybe került a korábbi világelső, amit végig is tudott vinni. Végül 6-2-re behúzta a játszmát és egyben a meccset is. A nőknél Angelique Kerber az első szettet zsinórban három nyert game-mel kezdte, ez pedig elég is volt ahhoz, hogy szettelőnybe kerüljön. A második játszmában 6-6 után következhetett a rövidítés, ahol hiába hárított két meccslabdát is Bencic, a harmadikat már kihasználta Kerber. A mindent eldöntő vegyespáros összecsapást ellenállhatatlanul kezdte a svájci kettős és 4-0-ára nyerték a szettet. A második játszmában Zverevék kétszer is elvették ellenfelük adogatását, 4-1-re nyerték a játékrészt, így jöhetett a döntő szett. Itt az 5 pontig tartó rövidítés döntött, ahol hiába vezettek a németek 4-3-ra, a svájciak a végén zsinórban két nyert ponttal megfordították a tie-breaket, megnyerték a meccset és 2018 után ismét elhódították a Hopman-kupát.