Sike Renáta nyerte az első válogatót
2019-01-0514:06
Sportlövészet
Már a márciusi, 10 méteres sportlövő Európa-bajnokság jegyében versenyeztek Százhalombattán legjobbjaink. Női légpisztolyban Sike Renáta nyerte az első válogatóversenyt.
Egyéni csúccsal, 576 körrel győzött Sike Renáta Százhalombattán. Az Európa-bajnoki bronzérmes versenyző négy körrel előzte meg a második Csonka Zsófiát. A harmadik helyet Egri Viktória szerezte meg 569 körrel. Sike Renáta Győrik Csaba szövetségi kapitánnyal készült az első válogatóra és a siker titkáról is beszélt.
A sok edzés a titka. Nagyon sokat készültem az elmúlt félévben és az elmúlt hónapokban Csabával együtt. Úgyhogy egyre jobban megy, és örülök, hogy folyamatosan, versenyről versenyre egyéni csúcsokat lövök
- nyilatkozta riporterünknek Sike Renáta, Európa-bajnoki bronzérmes sportlövő.

A 10 méteres sportlövő kontinensviadalt március második felében rendezik Eszéken. Ez az eredmény ott is sokat érhet.