Győzelemmel tért vissza Murray
2019-01-0119:49
Tenisz
Hosszú kihagyás után győzelemmel tért vissza a volt világelső, Andy Murray. A skót teniszező a brisbane-i torna első fordulójában James Duckworth-öt győzte le két játszmában 6:3 6:4-re.
A skót Andy Murray utoljára szeptemberben játszott mérkőzést. Azóta bokasérülése miatt nem tudott pályára lépni, sőt makacs csípősérülése miatt még most is fájdalmak kínozzák. Ennek ellenére a kékben adogató Murray kezdte jobban a találkozót és könnyedén hozta is a saját játékát, majd 4-2-nél brékelőnybe került. Ezután azonban ő sem tudta hozni saját game-jét, így Duckworth visszajött a szettbe. De Murrayt ez nem zavarta meg, újra brékelt, majd nullára hozta adogató játékát, így le is zárta az első szettet, 6-3-mal. A másodikban a volt világelső többször is a lábához kapott és láthatóan fájdalmak hátráltatták a játékban, de így is meg tudta nyerni a játszmát 6-4-re. Így 1 óra 29 perc alatt jutott a brisbane-i kemény pályás tenisztorna második fordulójába, ahol a világranglista 16. orosz Daniil Medvedev lesz az ellenfele.