Cseh siker a Szilveszter Rallye-n
2018-12-2916:10
A Hungaroringen véget ért a jubileumi 20. Szilveszter Rallye. Az idei versenyt a cseh Ondrej Bisaha–Petr Tesínsky páros nyerte meg.
Összesen 204-en indultak a jubileumi 20. Szilveszter Rallye-n a Hungaroringen. A versenyre 6 országból érkeztek az indulók.
Immáron jubileumi alkalom, hogy a ralirajongók év végére egy kis szórakozásra összejönnek. Azért mondom, hogy szórakozás, mert élesben megy a verseny, de nem pontokra, tehát nem a bajnokság része, hanem egy meghívásos verseny
– nyilatkozta Faluvégi Péter versenyigazgató.

A ralin harmadik helyezett Kiss László komoly technikai gondokkal küzdött.
Nagyon élvezzük, igaz volt egy-két meleg szituáció. Az első gyorsaságin, a nagy pályán a szalagkorláton kötöttünk ki, úgyhogy ott nagyon sok időt veszítettünk, azóta pedig próbálkozunk. Annyi, hogy az autóval adódott egy kis problémánk, mert háromhengerezik egyre sűrűbben, úgyhogy nem könnyíti meg a dolgunkat, de még így is harmadikok vagyunk
– mondta Kiss László.

A versenyt végül egy cseh kettős nyerte, mögöttük Velenczei Ádám végzett, harmadikként pedig Kiss László autózott a célba.