19 meccse veretlen az Ajax
2018-12-2412:09
Zsinórban 19. mérkőzésén is veretlen maradt az Ajax labdarúgó csapata. A Bajnokok Ligájában is továbbjutó holland együttes ezúttal a bajnokságban az Utrecht ellen nyert. A 17. fordulóban a második amszterdamiak a negyedik Utrecht ellen játszottak idegenben. A rangadón volt pályán robbanó füstgránát, pirotechnika a lelátón, tizenegyes és négy gól. A végeredmény Utrecht-Ajax 1-3.
Legutóbb szeptember 23-án szenvedett vereséget a holland sztárcsapat, az Ajax, amely azóta 18 meccséből 14-et megnyert és négyszer ért el döntetlent. Pedig ez idő alatt kétszer játszott a német óriás Bayern Münchennel, kétszer a portugál elit alakulat Benficával és hazai rangadón győzött a Feyenoord ellen. Több mint 23 ezer néző és fantasztikus hangulat fogadta a feleket a holland bajnokság 17. fordulójában, amikor is az Utrechtnél lépett pályára a sötét mezes amszterdami együttes. A mérkőzést jobban is kezdték a vendégek, a 14. percben Dolberg és Blind összjátéka után előbbi szerezte meg a vezetést. Ez tetszett is Erik ten Hag mesternek, aki korábban volt az Utrecht edzője. Az 56. percben aztán középen Dolberg lerántásáért videóbírói segítséggel tizenegyest ítélt a játékvezető, a büntetőt pedig Tadics vágta a kapuba. 0-2. Utána a vendég hálóőr, Onana mellett robbant fel egy füstgránát, ami miatt állt is a játék. Negyedórával később szépítettek a hazaiak, Klaiber remek cselei és beadása után Venema fejelt a kapuba, 1-2. Az egyenlítés helyett újabb gólt azonban az Ajax szerzett, a 95. percben Zijech passzából De Jong zárta le a meccset. Utrecht-Ajax 1-3. Az amszterdamiak másodikok, az Utrecht pedig negyedik a tabellán.