A ZTE nyerte meg a rangadót
2018-12-2320:41
A ZTE nyerte meg a férfi kosárlabda NB I vasárnapi rangadóját Zalaegerszegen, ZTE - Alba Fehérvár 89-83. A másik mai mérkőzésen Jászberény - Falco 73-67.
A mérkőzést a fehér mezes Zalakerámia kezdte jobban, és habár már 6 ponttal is vezettek a hazaiak, az első játékrész végére 3 pontra csökkent az előnyük. A folytatásban ismét el tudott lépni a ZTE hattal, de az Alba ledolgozta hátrányát, sőt, Heath és Freeman vezérletével a nagyszünetre már 7 pontos előnnyel mehettek a vendégek. A fordulás után azonban felpörögtek a hazaiak, és a harmadik negyed végére két pontra fel is zárkóztak az Albára. A fehérváriak a záró tíz percet ellenállhatatlanul kezdték, és szinte azonnal visszaállították a 7 pontos különbséget. A hazaiakban azonban volt tartás, és bő egy perccel a vége előtt Papp triplájával már át is vették a vezetést. A záró dudaszóig izgalmas végjátékot a ZTE bírta jobban, a vége 89-83 lett.