A Ferencvárosé a Szuperkupa is
2018-12-2308:32
A Ferencváros nyerte a férfi vízilabda Szuperkupát. A Szolnok a második negyed közepéig tudta tartani a lépést a fővárosiakkal, akik végül 14-9-re győztek, ezzel megnyerték idei 5. kupadöntőjüket is.
A fehér sapkás Ferencváros kezdte jobban a Szuperkupa döntőt és két akciógóllal nyitotta a meccset. A Szolnok ugyan emberelőnyből szépíteni tudott, de a fővárosiak az első 8 perc végégig tartották két gólos előnyüket. A hektikus második negyed a fordulatokról szólt. Előbb a Szolnok kapta el a fonalat és Alekszics előnyös góljával átvette a vezetést. Majd újra a Fradi percei következtek, négy gólt dobtak zsinórban, így a félidőre alakult ki az addigi legnagyobb különbség a két csapat között. 9-6. A mérkőzés második fele már nem tartogatott újabb fordulatot, a Ferencváros tovább növelte előnyét. Végül magabiztosan, a 4 gólt dobó Varga Dénes vezetésével 14-9-re győzött. Ezzel 5-ből 5 kupadöntőt nyert meg idén, a kiváló szezont produkáló Ferencváros.