Hazai pályán kapott ki a Sopron az Euroligában
2018-12-0620:54
A Sopron hazai pályán kapott ki az orosz Dinamo Kurszk ellen. A végeredmény Sopron Basket-Dinamo Kurszk 65-58.
Jobban kezdte a mérkőzést a Kurszk. Az első negyedben négy pontos előnyt tudott kiépíteni az orosz csapat, mely egészen a második játékrész közepéig tartott, ekkor ugyanis megrázta magát a Sopron és fordítani tudott. Zahui és Turner pontjainak köszönhetően a félidőre 32-31-es soproni vezetésnél vonulhattak a felek. A térfélcserét követően 9-0-ás rohanással kezdett a Dinamo, ám a negyed végére elfogyott a vendégek fórja. A záró játékrész 46-46-os döntetlennel kezdődött. Hiába, ugyanis a Kurszk hamar ellépett ellenfelétől és a meccs végéig őrizte előnyét. A vége Sopron - Kurszk 58-65, ezzel a magyar csapat az 5. helyen áll a B csoportban. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a 31 pontig és 12 lepattanóig jutó kurszki Tina Charles volt.