Cover
Szuperkupa-győztes a Ferencváros
2018-11-3021:19
Habár az Olympiakosz a félidőben még 4-2-re vezetett, a magyar együttes a harmadik negyedben ritmust váltott és megfordította a találkozót. A végjátékot azonban a görögök bírták jobban, az ötméteres párbaj viszont a Fradié volt. Így Ferencváros-Olympiakosz 11-9.
A hatodik perc elején a zöld sapkás Younger törte meg a gólcsendet, de a Ferencváros vezetése nem sokáig tartott. Nikolaidisz egyenlített. A második negyedben aztán az Olympiakosz meglépett, a nagyszünetben 4-2-re vezetett. Varga Zsolt csapata azonban egy percig nem adta fel. Vogel Soma ötméterest hárított, Varga Dénes pedig bizonyította extraklasszisát három sorozatban szerzett góllal, és az utolsó nyolc perc előtt már a Fradi vezetett 6-5-re. Mitrovics gólja után már kettővel ment a magyar együttes. Egy perccel a vége előtt azonban hétnél beérte az Olympiakosz a zöld-fehéreket. A rendes játékidő 7-7-tel zárult. A büntetőpárbajban Obradovics és Nikolaidisz is hibázott, míg az FTC-ben senki sem, így a magyar csapat 11-9-re győzött a Komjádi uszodában.
A Ferencváros erőssége a rendkívüli fizikális állapot. Ezért tudtunk lehengerlően játszani a második félidőben. Én körülbelül másfél percet ültem a padon, ez azért lehet, mert úgy lett összerakva ez a csapat, hogy november végén elmondhatom magamról, hogy három bajnoki meccset játszottam és nem vagyok kizsigerelve teljesen
- mondta Varga Dénes.
Tavaly ugyanez volt, ötméteresekig eljutottunk, de ott sajnos a Szolnok legyőzött minket. Idén ez, úgy gondolom a tavalyi miatt is a mi javunkra billent. Nagyon örülök neki. Nagyon büszke vagyok a csapatra, mert 4-2 után fel tudtunk állni és egy nagyon-nagyon masszív védekezést tudtunk produkálni
- fogalmazott Vámos Márton a döntő után.

A Ferencváros 1978 és 1980 után harmadszor nyerte meg az Európai Szuperkupát.