Sima győzelem a rangadón
2018-11-2721:45
Rövid idő alatt már harmadszor találkozott egymással a Ferencváros és az Eger. A két kupamérkőzéshez hasonlóan a bajnokin is sima fővárosi győzelem született.
A mérkőzés előtt nem sokkal derült ki, hogy az Eger egyik kulcsembere, Hosnyánszky Norbert nélkül kénytelen vízbe szállni. Lehet, hogy ez is közrejátszott abban, hogy a Fradi gyorsan ellépett 3 góllal. A hevesiek azonban a második negyed elején 3-2-re visszazárkóztak, ám Vámosék újra elléptek 3 gólra. A meccs ritmusa ekkor még úgy alakult, hogy az Eger egyszer még 5-4-nél szorossá tette az eredményt, de ezután alaposan szétnyílt az olló. A bajnoki címvédő 4 gólt dobott zsinórban, és a 3. negyed közepére eldöntötte az érdemi kérdéseket. A hátralévő időben az 5-6 találatos különbség váltakozott a két csapat között. A végére éppen ötgólos lett a távolság a két együttes között, így a Ferencváros Varga Dénes és Jaksics vezérletével 13-8-ra nyert az Eger ellen.