Debrecenben győzött a MOL Vidi
2018-11-2519:48
Debrecenben is nyerni tudott a bajnoki címvédő Vidi. A fehérváriak Loic Nego góljával győztek és készülhetnek a BATE Boriszov elleni csütörtöki Európa-liga-csoportmeccsre.
A hétközi Újpest elleni stadionavatót megnyerő kék mezes Vidi álmosan kezdte a mérkőzést, és csak Kovácsik kapusnak köszönhette, hogy nem került hamar hátrányba a Debrecen vendégeként. A félidő közepére aztán átvette a játék irányítását a Fehérvár, és több nagy helyzetet is kidolgozott, ám gólt szereznie egészen a 40. percig nem sikerült. Akkor egy debreceni védelmi hibát Nego használt ki, és a kapust is kicselezve lőtt a hálóba.

A második félidőben tartották egygólos előnyüket a vendégek, a Debrecen hiába próbálkozott, lövésekig ugyan eljutott, de az egyenlítés nem sikerült. Így a végeredmény Debrecen-MOL Vidi 0-1. A Székesfehérvár csütörtökön a BATE Boriszov otthonában játszik a továbbjutás szempontjából sorsdöntő meccset.