A Szeged legyőzte a csoportelsőt
2018-11-2420:32
Bravúros szegedi győzelem a férfi kézilabda-Bajnokok Ligájában! A MOL Pick Szeged csapata hazai pályán 33:32-re verte az eddig 100 százalékos Paris Saint-Germaint.
Lélegzetelállító kapusbravúrokkal kezdte a kék mezben játszó Szeged a mérkőzést, Mirko Alilovic 5 percen belül két hetest hárított. Ennek ellenére 10:10-ig tartotta magát a Paris Saint-Germain, de aztán 6 percig képtelen voltak gólt lőni, így a Szeged ismét három gólra növelte előnyét, és nem is engedte ki a kezéből a vezetést. A félidőben 16-14 volt az állás.

A szünet után a Szeged eggyel magasabb fokozatba kapcsolt, és Balogh a 44. percben 5 gólra növelte a különbséget, 25-20. Ekkor megrázta magát a PSG, lépésről lépésre apadt a hazaiak előnye. 50 másodperccel a vége előtt Mikkel Hansen hetesét követően már csak eggyel mentek a hazaiak. Egyenlíteni azonban már nem tudtak, így a Szeged 33:32-re legyőzte az eddig 100 százalékos Paris Saint-Germaint.