Kiütéses vereség Norvégiában
2018-11-1720:44
Utolsó csoportmeccsén kikapott a Ferencváros női kézilabdacsapata a Kristiansand otthonában a kézilabda Bajnokok Ligájában. A magyar csapat végig csak futott az eredmény után, így csoportja harmadik helyén zárja az évet.
A Kristiansand kezdte elszántabban a mérkőzést, ugyanis 9 perc elteltével már 6-3-ra vezetett a hazai csapat. A norvégok a megszerzett labdákkal folyamatosan rohantak át a pályán és könnyű gólokat szereztek. Bár Elek Gábor 9-6 után időt kért, a zöld-fehér csapat utána sem tudta stabilizálni a védelmet, így négygólos hátrányban 18-14-el vonultak pihenőre a csapatok. A játék képe a folytatásban sem változott, hiába próbált felzárkózni az FTC, egyre fogyott az ereje és a másik oldalon azonnal jött a válasz. 5 perccel a vége előtt pedig már 8 gólos volt a hazai csapat előnye. A különbség innentől kezdve állandósult és végül a Ferencváros 35-27-ra kikapott Norvégiában.