Nyolc meccs után nyert a DVTK
2018-11-1020:57
Legutóbb szűk három hónapja nyert a DVTK a labdarúgó OTP Bank Ligában. Az 5. fordulóban a Haladás volt a szenvedő fél, ezúttal a Debrecen kapott ki Miskolcon 1-0-ra. A Diósgyőr így jobb gólkülönbségének köszönhetően elmozdult a kiesőhelyről.
A DVTK legutóbbi hat meccsén kikapott az OTP Bank Ligában, így érthetően nagy volt a boldogság, amikor a 38. percben vezetést szereztek a hazaiak. Hasani kapott labdát Márkvárttól, amit jó 20 méterről ballal szépségdíjasan csavart a jobb felsőbe a léc segítségével.

A fordulást követően az 56. percben Tőzsér próbálkozott szintén bal lábbal a tizenhatoson kívülről, de az ő kísérlete elkerülte a kaput.

A hajrában tovább növelhette volna előnyét a hazai együttes. Előbb Tajti kapott jó labdát, de kicsivel a léc fölé lőtt, majd a hosszabbításban Mihajlovics ziccere is kimaradt. A Diósgyőr így is szűk három hónap után ismét nyert a bajnokságban. DVTK-Debrecen 1-0.

Az Újpest idegenben, míg az MTK otthon nyert gólzáporos találkozón.

MTK–Puskás Akadémia 3-2
Kisvárda–Újpest 1-4
Paks–Honvéd 0-0