Cover
Megszerezte első győzelmét a MOL Vidi FC a labdarúgó Európa-ligában!
2018-10-2608:39
A fehérváriak nem szeppentek meg görög ellenfelüktől, a PAOK-tól, Huszti góljával már a 12. percben megszerezték a vezetést. Az előnyt az első játékrész végén Stopira duplázta meg. Így PAOK Szaloniki-Mol Vidi 0-2.
Mintegy 22000 néző előtt a PAOK kezdte jobban a mérkőzést Szalonikiben, de a vezetést a Vidi tudta megszerezni. A 12. percben Fiola jobboldali bedobása után Nego használta ki a görög védő elalvását. Huszti érkezett és a jobb alsóba passzolt. A folytatásban hiába birtokolta több, mint 70%-ban a labdát a görög együttes, igazi gólhelyzetet nem tudott kialakítani. Gólt pedig ismét a Vidi lőtt. A félidő hajrájában, az első fehérvári szögletet követően Stopira érkezett tökéletes ütemben Huszti beadására. 0-2. A második játékrészben fegyelmezetten és taktikusan őrizte előnyét a fehérvári gárda és a végén el is dönthette volna a találkozót, de az eredmény már nem változott. 2-0-ás sikerével napra pontosan 6 év után tudott ismét magyar csapat európai kupasorozat csoportkörében meccset nyerni.