Nadal már negyeddöntős
2018-09-0313:17
Tenisz
Rafael Nadal bejutott a negyeddöntőbe az amerikai nyílt teniszbajnokságon, a US Openen. A címvédő és világelső spanyol teniszező négy szettben jutott túl a grúz ellenfelén. A nőknél Serena Williams is a legjobb nyolc közé jutott, ő észt vetélytársát búcsúztatta.
Rafael Nadal a grúz Nikoloz Basilashvilivel csapott össze a US Open nyolcaddöntőjében. A spanyol teniszező négy szettben, 6-3, 6-3, 6-7, 6-4-re győzött. Nadal a következő körben azzal a Dominic Thiemmel csap össze, aki Kyle Andersonon lépett túl. Az osztrák teniszező 2 óra 40 percnyi játék után, 7-5, 6-2, 7-6-os győzelmet aratott és jutott a legjobb nyolc közé. A nőknél Serena Williams az első szettben esélyt sem adott ellenfelének. A második játszmában azonban Kanepi kétszer is elvette az amerikai adogatását, és 6-4-re behúzta a szettet. A döntő játékrész elején Williams elvette az észt adogatását. Breakelőnyét végig is vitte, 6-3-ra nyert és megnyerte a mérkőzést. Williams a negyeddöntőben Karolina Pliskova ellen játszhat.