Cover
Räikkönené a pole
2018-09-0120:13
Kimi Räikkönen nyerte a Forma 1-es Olasz Nagydíj időmérő edzését. Minden idők legjobb átlagsebességű körrekordja kellett a rajtelsőséghez. A második helyről csapattársa, Sebastian Vettel indulhat, a harmadik helyről a címvédő mercedeses Lewis Hamilton vághat neki a futamnak.
A várakozásokkal ellentétben az időjárás nem szólt bele az időmérő edzés alakulásába. Ennek ellenére már a kezdeti szakaszban is bőven voltak izgalmak. Először Valtteri Bottas piruettezett egyet a boxutcában, miután váratlanul kihívták ellenőrzésre, majd Fernando Alonso és Kevin Magnussen talált egymásra a célegyenes végén. A két pilóta megúszta baleset nélkül, de az időveszteség miatt a kiesést nem tudták elkerülni. Aztán jött a Q3, ahol az első gyors körök után kisebb meglepetésre Lewis Hamilton állt az élre. Csakhogy a végén ez kevésnek bizonyult, hiszen jött a két Ferrari. Előbb Sebastian Vettel vette át a vezetést, majd szinte a semmiből jött Kimi Räikkönen, és 1 perc 19 egész 119 ezredmásodperces körrekorddal megszerezte az első rajtkockát. Vettel lett a második, Hamilton pedig a harmadik.