Francia siker a 7. szakaszon
2018-08-3119:03
A francia Tony Gallopin nyerte a spanyol kerékpáros körverseny hetedik szakaszát. Az összetettben továbbra is a francia Rudy Molard áll az élen.
Pénteken egy 186 km hosszú szakasz várt a Vuelta mezőnyére. A kisebb emelkedővel záródó etap végén a francia Tony Gallopin bizonyult a leggyorsabbnak. Az AG2R versenyzője a szakasz vége előtt 2 km-rel indított támadást, amit végig is vitt. Gallopin végül 5 másodperces előnnyel ért célba Alejandro Valverde és Peter Sagan előtt. A francia kerékpáros pályafutása során másodjára nyert szakaszt háromhetes körversenyen, legutóbb a 2014-es Tour de France-on tudott győzni. Az összetett élén nem történt változás. Továbbra is a francia Rudy Molard vezet 47 másodperccel megelőzve Valverdét.