Federer és Djokovics is továbbjutott
2018-08-3114:27
Tenisz
Novak Djokovics és Roger Federer is könnyedén jutott az amerikai nyílt teniszbajnokság 3. fordulójába. A szerb amerikai ellenfelét 4 szettben győzte le, míg a svájci klasszis sima 3 játszmában múlta felül francia riválisát.
Novak Djokovics csak a harmadik játszmában izzadt meg amerikai ellenfele ellen a 32 közé jutásért. Rövidítésben 7:6-ra el is vesztette ezt a szettet. A hatodik helyen kiemelt szerb végül 2 óra 48 perc alatt, négy szettben 6:1, 6:3, 6:7, 6:2 arányban legyőzte Tennys Sandgrent. A harmadik fordulóban, a francia Gasquet lesz az ellenfele.

A korábbi világelső Roger Federer a sapkában teniszező francia Benoit Paire-rel találkozott a második fordulóban. A másodikként kiemelt svájci klasszis három szettben 7:5, 6:4, 6:4 arányban jutott tovább. A svájci a következő fordulóban a balhés Nick Kyrgiosszal találkozik majd, aki 4 szettben győzte le a francia Herbert-et.