Újabb dortmundi siker
2018-07-2317:01
Újabb dortmundi siker a Bajnokok Nemzetközi Kupájában. A Manchester City után most egy másik angol csapatot, a Liverpoolt is legyőzte Amerikában.
Az Egyesült Államokban találkozott a Liverpool és a Dortmund csapata vasárnap este. Az angolok kapusa Loris Karius ott folytatta, ahol a BL-döntőben abbahagyta, igaz, ezúttal a szarvas hibáját a sárga-fekete mezben játszó dortmundiak nem használták ki. Azután a 25. percben, megszerezte a vezetést a Liverpool. Egy kis szöglet után Van Dijk fejelt az ötös vonaláról tisztán a német kapuba. A második félidőre majdnem teljes sort cserélt mindkét együttes. Ez a Dortmundnak jött be jobban, meg is fordította a meccset. A 66. percben Pulisic értékesítette a jogosan megítélt büntetőt, 1-1. Majd a 89. percben ő döntötte el a mérkőzést: Schmelzer passzát 16 méterről lőtte okosan Karius kapujába. A végeredményt Larsen állította be a 93. percben. Egy kipattanó labdát 5 méterről estében kanalazott be az angol kapuba, ezzel 3-1-re nyert a Dortmund.