Alaphilippe nyerte az első hegyi szakaszt
2018-07-1720:10
TourdeFrance
Julian Alaphilippe sikerét hozta a Tour de France 10. szakasza. A francia kerékpáros pályafutása első Tour de France szakaszgyőzelmét aratta a 158,5 km hosszú hegyi szakasz végén. Ezzel először nyert hazai kerekes az idei francia körversenyen.
Az Annecy és Le Grand-Bornand közötti szakasz során egy kiemelt és három első kategóriás hegy várt a mezőnyre. A legjobb erőben a Quick-Step-es Julian Alaphilippe volt. A francia kerékpáros az utolsó hegyet még Rein Taaramäe-val együtt kezdte meg, de Alaphilippe folyamatosan szakította le magáról észt vetélytársát és nyerte meg végül a szakaszt több mint másfél perces előnnyel Insausti és Taaramäe előtt. Az összetett éllovas Greg van Avermaet megőrizte a sárga trikót, sőt, 2 perc 22 másodpercre növelte előnyét a második Geraint Thomasszal szemben. Szerdán Albertville és La Rosière Espace San Bernardo között egy 108 km-es szakasszal, két kiemelt kategóriás emelkedővel és egy első kategóriás hegyi befutóval folytatódik a verseny.