Cover
A belgáké a bronzérem
2018-07-1422:42
labdarúgó-világbajnokság, Anglia, belgium
Ahogy a vb csoportkörében már egyszer, most ismét a belga csapat győzött. A belgák szépen keretbe foglalták a mérkőzést, négy perc után már vezettek, majd a hajrában a 82. percben ismét betaláltak, így beállították a végeredményt. Belgium - Anglia 2-0.
Nem kellett sokat várni az első gólra, a sárga mezes belgák már a 4. percben megszerezték a vezetést, miután Meunier Pickford lába között 5 méterről a kapuba gurított. A korai gól a belgákat pörgette fel jobban, sorra alakították ki helyzeteiket, azonban ezeket az angol kapus rendre hárította. A második játékrészben közel volt az egyenlítés lehetősége, a 72. percben Dier labdáját Alderweireld azonban kivágta a gólvonalról. Agresszívebben támadott az angol csapat, de sorozatos kísérletezéseik elkerülték a belga kaput.

A 82. percben aztán eldőlt a 3. hely sorsa. Eden Hazard döntötte el a mérkőzést, miután De Bruyne passzából a jobb alsó sarokba lőtt. Ezzel a bronzérmet 2-0-ás győzelemmel Belgium szerezte meg.